Květen 2010

Lipicán

31. května 2010 v 13:50 | Jana
Lipicán je dokonale spojen s vídeňskou Španělskou školou. Téměř si nejde jedno bez druhého představit. Ve skutečnosti se však tito bílí koně (vraníci, hnědáci i ryzáci se vyskytují zřídka) chovají skoro na celém území někdejší rakousko-uherské monarchie, a nejen pro potřeby vídeňské Španělské školy od roku 1920 v rakouském Piberu, hlavně ve státních hřebčínech v Maďarsku, Rumunsku a na území bývalého Československa.
Plemeno se dosud chová v Lipici (o hřebčíně se dočtete níže), která leží v nehostinném vápencovém kraji, v Krasu na území Slovinska. Krasu vděčí Lipicán za tvrdá kopyta a silné kosti, pevné zdraví a dlouhověkost. Chov lipicána se však v posledních desetiletích rozšířil do mnoha evropských zemí a rovněž i do Ameriky a Austrálie.

Šest základních linií lipicánů

1. MAESTOSO - kladrubský bělouš narozený v Kladrubech (* 1773)
2. CONVERSANO - černý neapolitán (* 1767)
3. NEAPOLITANO - hnědák z Polesiny (* 1790)
4. FAVORY - plavák narozený v Kladrubském hřebčíně (* 1779)
5. PLUTO - bělouš čistě špaňelského původu, získaný z dánského dvorního hřebčína
(* 1795)
6. SIGLAVI - bělouš, arabský hřebec (* 1810)

Z osmdesáti procent jsou lipicáni v dospělost bělouši, i když v mládí jsou tmaví.
Zbytek - dvacet procent - tvoří vraníci a hnědáci.

A věděli jste něco o chovu lipicánů v ČR? Zlínská zoo se jím může pochlubit. Byla jsem tam před několika lety (asi pěti) =). Zde malý odstaveček přímo ze stránek zoo. Bohužel tam nic víc o svých lipicánech nemají. Ani fotky jsem nenašla. Ale třeba jsem jen špatně hledala (i když dlouuuho).
L.I.F. - Mezinárodní federace lipických koní
Tato federace vznikla v roce 1986. Sdružuje chovatele lipických koní celého světa. Za Českou republiku je jejím členem Svaz chovatelů lipického koně ČR, jehož sídlo se nachází v zlínské zoo. V roce 2002 vydali pracovníci zoo historicky první plemennou knihu lipických koní v ČR.

Hřebčín Lipica
Koně s několik set let starými rodokmeny patří k chloubám rakouského státu a stali se symbolem někdejší rakousko-uherské monarchie. Patří k ní stejně jako Franz Josef, císařovna Sissy, Mozart, Straussovy valčíky či zámek v Schönbrunnu. Lipicáni byli vyšlechtěni ve Slovinsku nedaleko italských hranic ve vesničce Lipica, která jim dala jméno.

Klapot koní zní po celém hřebčíně. Od časných ranních hodin, kdy jsou koně vyváděni na pastvu, až do večera, kdy se vracejí do stájí. Pravidelný obřad, který se v Lipici opakuje už od šestnáctého století. Hřebčín je nejstarší v Evropě. Založen byl v roce 1580 rakouským arcivévodou Karlem II. Lipica v pravém slova smyslu vesnicí není. Je tu hřebčín, stáje, cvičební aréna, jízdárna a hospodářské budovy, kde jsou umístěny kočáry. Nechybí kostel zasvěcený svatému Antonínovi. Vše obklopují listnaté lesy, v nichž se ukrývají výběhy pro koně.
Lipicáni byli získáni křížením ušlechtilých španělských, arabských a dalších koní. Na počátku byli dovezeni španělští koně - devět hřebců a pětadvacet klisen. Později byli do chovu zavedeni neapolitáni a kladrubáci a v osmnáctém století i arabští koně. Pokus o zušlechtění arabskou a později i anglickou krví se nezdařil, protože koně ztráceli typický vysoký chod.
Lipicáni se proslavili výjimečnou drezúrou zvanou španělská jezdecká škola. Umějí chodit do strany, kolmo i šikmo k ose svého těla a zvládají vysoké výskoky na místě i s jezdcem.
Na habsburském dvoře sloužili pro tahání kočárů. Vzpomínáte na čtyř- a vícespřeží z historických filmů například o císařovně Sissy? Po rozpadu rakousko-uherské monarchie nastaly lipicánům zlé časy. Chovy se rozdrobily. Stovky zvířat se ocitly v Itálii, v Rumunsku, Maďarsku i v bývalém Československu, kde byli tito koně nejprve ustájeni na Šumavě v Hostouni. Možná si někteří z vás vybaví fotografie s T. G. Masarykem na bílém koni. Byl to lipicán.
Ve dvacátém století hrozilo lipicánům několikrát vyhynutí. Za druhé světové války je de facto zachránily americké jednotky, konkrétně generál Patton. V současnosti dosáhl jejich počet tří tisíc, z toho se jich 350 nachází právě v Lipici.
O lipicány se bojuje i na diplomatickém poli. "Autorská práva" si totiž nárokuje jak Lublaň, tak Vídeň, protože chov lipicánů po rozpadu habsburské monarchie pokračoval v rakouském Piberu.
Ochranná známka na lipicány je nyní ceněna stejně jako například šampaňské. Koně se sice stali součástí národního dědictví, ale hlavní roli hrají peníze. "Mezi koňmi provádíme výběr a ti nejlepší hřebci, kteří jsou prodáváni hlavně do arabských zemí, mají cenu až 15 000 euro," dokládá průvodkyně ze slovinského hřebčína.
Lipica je ovšem jen jedna. Ve Slovinsku. A tvrzení Rakušanů, že "přece Slovinsko bylo v minulosti součástí rakouské říše, a tudíž jen Vídeň má nárok na vlastnictví lipicánů", podle zdravého rozumu neobstojí.
Jinak od 4.5. do 8.5. jsem byla ve Francii, kde na některých mnou navštívených zámcích chovají Lipické koně. Ve městečku Versailes jsem bohužel neměla možnost je vidět (a to zrovna měli program, kde předváděli Vysokou školu), ale na zámku Chambord jsem je viděla (bohužel jen ve stáji), takže vcelku smůla, ale zato mám pár fotek.
A nakonec něco, co mi přišlo směšné. Víte, jak se řekne slovinsky ,,hřebčín"? Mno, je to ,,kobilarna". Pěkné, že? =)

Alter-real

31. května 2010 v 13:49 | Jana
Název plemene: Alter-Real

Původ: Portugalsko
Typ: barokní kůň
KVH: 152 - 163 cm
Barvy: tmavý hnědák


Historie
Plemeno má název podle portugalského hřebčína Alter, kam královská rodina Braganza dovezla stádo španělských klisen. Původně měl hřebčín za úkol zásobovat dvůr kvalitními koňmi, postupně však v něm vznikla specifická linie andaluských koní nazvaná Alter-Real. Tito koně byli velmi oblíbení. Během napoleonských válek se však křížili s arabskými a anglickými plnokrevníky, Normany a hannoverskými koňmi, takže Alter-Real téměř zanikl. Později byly snahy o obnovení plemene pomocí arabského plnokrevníka, ale obnovit plemeno se podařilo až andaluským koním.


Povaha
Alter-Real jsou inteligentní koně s vlohami pro vysokou drezúru. Učí se velmi rychle. Povahu mají přátelskou, mírnou, ale jsou také temperamentní a živí.

Konstituce
Hlava má výraznou čelist, profil je rovný nebo mírně štičí. Krk je kratší, svalnatý, obloukovitě klenutý. Tělesná stavba je kompaktní, hřbet krátký. Záď je svalnatá a ocas vysoko nasazený. Končetiny jsou pevné, spěnky jsou specificky utvářené.
Srst je obvykle tmavě hnědá, mohou však být i bělouši, ryzáci a vraníci. Průměrná výška je 152 - 163 cm.

Využití
Toto plemeno má vynikající předpoklady k uplatnění ve vysoké drezúrní škole, což je jejich hlavní využití i dnes.plemena-vyhodnocení

31. května 2010 v 13:47 | Jana

Vyhráli K0nik,LiliE*en,Mína a Jessš7


Blahopřejeme!!

Jaká barva-vyhodnocení

31. května 2010 v 13:46 | Jana

Vyhrála 22LenA která uhodla,že to byl tmavý hnědák!!

Blahopřejeme

Tajemství v písku

30. května 2010 v 19:58 | Jana |  Ostatní počteníčka...
Právě jsem si přečetla úžasnou knihu o koních která se jmenuje TAJEMSTVÍ V PÍSKU a je od
Měli by jste si to přečíst,je to vážně dobrodružné :D

Jaké je to zvíře??

25. května 2010 v 20:06 | Jana
Zvíře je to jaké??


Jaká barva?

25. května 2010 v 20:02 | Jana
Jaká je tohle barva??


Výstava Bígla

25. května 2010 v 20:00 | Jana
Naše výstava bígla¨je naprosto jednoduchá,pošlete mi fotku Vašeho pejska,musí to být bígl a já to dám na blog a bude se hlasovat.Můžete vyhrát předplatné časopisu Jezdectví na čtvrt roku!!

Máme tu už fotku od Fene*táňa


Panská lícha

17. května 2010 v 8:07 | Jana
Ahoj,zdravím všechny!Dne 16.5.2010 teda lépe řečeno včera,byly na Panské líše závody v parkuru,typuju tak stupně ZL a L.Bylo to hodně vysoký ty překážky a kdybyste viděli ty všechny krásný koně!!Byli tam plnokrevníci,dokonce i jeden chlaďas,nebo dva teď už nevím.Krásní teplokrevníci a jeden i Islandský pony!Jestli jste tam byli taky,doufám že se Vám to líbilo,protože mě šíííleně!!Já chodím na ranch pod Panskou líchou takže ta hudba šla slyšet až na ranch u cesty,tak se mějte!!A jestli jste z toho závodu udělali nějaké fotky,pošlete mi je na janinkaverostova@seznam.cz já je dám na blog!!

ŠVP

17. května 2010 v 8:03 | Jana
Ahoj všichni!Dneska jedeme už za hodinu a čtvrt na školu v přírodě do Velkého meziříčí.Už se tam mooooc těším,mám totálně narvanou tašku,že už se mi tam nevleze ani....ani jedna ponožka!!Myslím,že to ani už neotevřu :DTohle je naše poslední švp takže si ji musím totálně užít,naštěstí budem vztávat až o půl osmé takže budeme spát hoooodně dlouho,já totiž normálně když chodím do školy i o víkendu vztávám o půl sedmé takže si hoooodně přispím...Snad mi ta švp vyjde,držte mi palečky a zatím pp!!

Jak naučit koně...

16. května 2010 v 11:21 | Jana
Jak naučit koně Travers-

Nežli se jezdec začne se svým koněm věnovat traversu,měl by být schopen zvládnout korektní ohnutí na deseticentimetrovém kruhu,aplikaci poloviční zádrže a ježdění cviku dovnitř plec.Ovládnutím těchto prvků získá jezdec cit pro kontrolu kmihu,použití holení k ohýbání koně a pro správné přistavení koně.

Jak začít-
Nejsnažší je začít cvik v kroku na začátku dlouhé stěny,neboť stěna tvoří koni jisttou oporu a jezdec se touto cestou učí zachovat správné umístění hlavy koně.Někdy doporučuji jezdcům,aby využili ohnutí v rohu,po jehož bezprostředním projetí koně nesrovnají se stěnou,nýbrž pokračují poděl stěny v mírném ohnutí.Zjednodušeně řečeno,předek koně zůstává stejně jako v narovnání,ovšem tlakem vnější holeně za podbřišníkem dostane jezdec záď koně na vnitřní stopu,vnitřní holeň na podbřišníku ohýbá koně v žebrech.

Čivava

16. května 2010 v 11:12 | Jana
A konečně jsme se dostali k oblíbenému plemeni pejska ČIVAVY!Takže něco málo o čivavě:

Čivava (Chihuahua)

Čivava je rychlý, odvážný, živý a pohotový pes, s velikým srdíčkem. Je velice oddaná svým chovatelům, přesto však nadmíru smělá. Čivava je nejmenší pejsek na světě.ANGLICKÝ NÁZEV:
angl.: Chihuahua; čes.: Čivava
PŮVOD:
Čivava je považován za nejmenšího čistokrevného psa na světě. Svým jménem nese název největšího státu Mexika - Chihuahua.
Předpokládá se, že tito malí pejsci žili v dávných dobách divočině a byli obdivováni již Aztéky. Až v 9. století v době Toltecké civilizace byli chyceni, domestifikováni a šířeni místními obyvateli. Představitel tohoto malého pejska - hračky, nazvaný Techichi, který žil ve městě Tula, sloužil jako vzor ke zdobení místní městské architektury. Tyto sošky jsou dnešní Čivavě velmi podobné.
V Evropě získala Čivava oblibu zejména díky italské zpěvačce Adelaine Patti, které v roce 1890 prezident Mexika věnoval tohoto malého pejska, ukrytého v kytici květů. Dalším známým příznivcem Čivavy byl Ksavy Kjuga, ředitel tanečního souboru, populárního ve 40. letech 20. století, který s malou čivavou v podpaždí často dirigoval. V současné době využívají specialisté, kteří se zabývají chovem Čivavy, také odebrání psů amerického původuPOPIS:
Jde o plemeno malých společenských psů.
Čivava je droboučký pejsek, kompaktního těla. Důležitým znakem je lebka ve tvaru jablka a jeho poněkud delší ocas, nesený velice vysoko, buď zakřivený nebo zformovaný do půlkruhu, s konečkem směřujícím k bedrům. Délka těla mírně převyšuje jeho výšku v kohoutku. Nicméně je, obzvláště u psů, požadovaný tvar těla do čtverce. U fen je však z důvodu funkce reprodukce mírně delší tvar těla povolen.
Čivava má kulatou lebku, ve tvaru jablka, což je pro toto plemeno charakteristickým znakem (preferuje se bez lupínku, ačkoliv malý lupínek na hlavě je povolen). Stop je dobře značený, široký a hluboký. Nos je mírně kratší, směřující mírně nahoru, povolen v jakékoliv barvě. Čenich je krátký, z pohledu ze strany rovný, široký v kořeni, ke konci se zužuje. Rty má mírné, dobře uzavřené. Líce jsou jen mírně vyvinuté. Oči jsou velké, velmi výrazné, avšak nevyčnívají, upřednostňovány jsou tmavě zbarvené. Světlé oči jsou přípustné, ne však požadované. Uši má velké, vzpřímené, široce otevřené, u kořene široké, postupně se zužují k jejich mírně kulatému konci. Ve stavu odpočinku jsou nakloněné do úhlu 45 stupňů. Krk je mírně klenutý, střední délky, u psů je silnější, než u fenek., vždy však bez laloku. U dlouhosrsté Čivavy je přítomnost bohatého "límce" kolem krku vysoce žádaná. Tělo má kompaktní, dobře stavěné, s jen mírně značeným kohoutkem. Záda jsou krátká a jemná. Hrudník je široký, hloubkou dosahuje až k loktům. Volné či ochablé břicho je povolené, ne však požadované. Ocas je vysoko posazený, vzhledem rovný, mírné délky, u kořene široký, směrem ke konci zašpičatělý. Držení ocasu je důležitým znakem plemene. Jeho osrstění závisí na druhu plemene, je však vždy v souladu se srstí na těle. Srst u dlouhosrsté Čivavy vytváří na ocase krásný "chochol". Stylem chůze je Čivava aktivní, kroky má dlouhé a pružné, s dobrým dosahem. Z pohledu zezadu by se měly zadní nohy pohybovat navzájem jedna k druhé téměř rovnoběžně. Pohyb je však vždy volný a pružný, se vzpřímenou hlavou, bez viditelného úsilí.
VÝŠKA:
Čivava má v kohoutku v rozmezí 15 až 23 cm. (Standard FCI výšku neuvádí.)
VÁHA:
Čivava má ideální hmotnost v rozmezí 1,5 až 3 kg. Jedinci vážící nad 3 kg jsou diskvalifikováni.
SRST:
Čivava má 2 druhy srsti:
1.)krátko-srsté: Srst je krátká, všude po těle těsně přiléhající. Pokud zde existuje podsrstí, je srst poněkud delší. Řídká srst na krku a břiše je povolena. Je mírně delší na krku a ocasu, kratší v obličeji a na uších. Srst je lesklá, její struktura je měkká. Bezsrstí psi nejsou tolerovaní.
2.)dlouho-srsté: Srst by měěla být jemná a hedvábná, hladká nebo mírně zvlněná. Požadované je ne příliš husté podsrstí. Srst je delší, na uších, krku, zádi, na zadní straně zadních i předních noh, na tlapkách a na ocase. Psi s dlouhou vlající srstí nejsou akceptováni. Zbarvení je přípustné všech barev, ve všech možných odstínech.

CHARAKTER:
Čivava je rychlý, velmi odvážný, živý a pohotový pes. Je velice oddaná svým chovatelům, přesto však nadmíru smělá. Dává přednost společnosti psů i lidí. Pokud ji dráždíte, může pokousat Vás i Vaše dítě. V základě je však Čivava nádherným společníkem a nenahraditelným přítelem pro milovníky maličkých psů.
PÉČE:
Čivava má srst ne péči nenáročnou - stačí ji občas měkkým kartáčkem vykartáčovat. Občas mívá nehezké stopy po slzách, proto ji pečujte o oči speciálními kapkami. Čivava je velice citlivá na zimu a průvan, proto se o ni během zimních měsíců ohleduplně starejte.
PRŮMĚRNÁ DÉLKA ŽIVOTA:
Čivava se průměrně dožívá 12 až 14 let.
VYUŽITÍ PŮVODNÍ:
Společník.
VYUŽITÍ DNES:
Společník.
PLEMENO:
FCI IX. - Společenská plemena a toy
Sekce 6 - Společenští psi.
Bez pracovní zkoušky.
OFICIÁLNÍ ZKRATKA V ČR :
CHI
ČÍSLO STANDARDU:
218/ 23. 06. 2004 (Velká Británie)
DATUM PUBLIKOVÁNÍ PŮVODNÍHO STANDARDU:
24. 03. 2004Rozdíly

12. května 2010 v 17:11 | Jana
To jsou ale rozdíly,viďte??
Jak naučit psa...

12. května 2010 v 17:03 | Jana
Konečně se začneme zajímat i o pejsky a ne jenom o koně.V tomto článku Vám povím,jak naučit psa sednout,lehnout,dej pac.

Sedni-

Pokud chcete Vašeho pejska naučit povel který se nazývá sedni,budete potřebovat:Pamlsky,klikátko(klikátko je pomůcka kterou se klikne když to pes udělá dobře,funguje to i na koně).Vezmeto se vodítko a přivážete si pejska na vodítko.V ruce budete držet klikátko a v kapse připravený pamlsek.Ruku,kterou máte volnou dáte pejskovi na zadek a přitlačíte mu na něho a zároveň řeknete povel sedni.Budete tlačit čím dál víc a v okamžiku kdy to pes udělá správně,rychle klikátkem kliknete.Pejsek si řekne:Aha,já to asi udělal správně a dáte mu pamlsek.Pokud by se Vám při tom pes pokusil utěct,naštěstí máte vodítko kterým ho zastavíte.Povel zopakujte ještě 5 x a nejlépe každý den zopakujte,pokaždé odměňte pamlskem a klikejte klikátkem.


Lehni-

Na povel lehni,opět potřebujete klikátko a pamlsky.Pokud chcete psa naučit povel lehni,musí nejdříve zvládnout povel sedni.Nejdříve řeknetepovel sedni,pochválíte ho,ale pamlsek dávat nebudete ani nebudete klikat.Pak mu přední packu(je jedno jakou ale jen jednu) nadzvednete a položíte čímž docílíte toho,že si pes lehne.V okamžiku kdy to pejsek udělá správně kliknete a odměníte ho.Zase to 5 x zopakujete a budete opakovat každý den po dobu 8 dní.Dávejte ale dobrý pozor,aby se Váš pejsek nepřežral těmi pamlsky takže mu třeba jeden rozpulte na 3 dílky.


Dej pac-

Pokud máte chuť naučit Vašeho miláčka povel dej pac,musí zvládat povely sedni a lehni.Budete potřebovat klikátko a pamlsky.Nejdříve si pejsek musí sednout,pak mu vezmete nejdříve pravou přední packu a nadzvednete ji a zároveň řeknete povel dej pac,nebo klidně stačí i pac to je jedno a kliknete klikátkem.Pak ho odměňte pamlskem.Povel pejsek musí umět na obě dvě přední packy.Zase povel 5 x zopakujte a zopakovávejte ho po dobu 4 dní.

Tak to bylo vše,není to skopírovaná,psala jsem to já osobně.Pokud jsem tam udělala nějaké chyby,omlouvám se,přece jenom se zajímám více o koně než o psy.Snad se Vám to líbilo..


Krásní pejsci

10. května 2010 v 19:37 | Jana
Krásné fotky našich čtyřnohých miláčků!!!!


1.číslo

10. května 2010 v 19:13 | Jana
Takže,máme tu naše první číslo časopisu KONĚ V OBLACÍCH.
V tomto číslu najdete:ÚVOD
                                   URČENÉ PLEMENO
                                   PŘÍBĚH O KONÍCH
                                   SOUTĚŽ
                                   CVIKY NA KONI1.kapitola - Úvod

Předem bych Vám chtěla poděkovat,že jste se rozhodli náš časopis číst.V tomto časopisu vždy najdete:ÚVOD,NĚCO O NĚJAKÉM PLEMENI KTERÉ JÁ URČÍM,PŘÍBĚH O KONÍCH,SOUTĚŽ+VYHODNOCENÍ,CO BUDE V PŘÍŠTÍM ČÍSLE,CVIKY NA KONI-MŮŽE BÝT Z DREZURY,CIRKUSOVÉ KOUSKY,WESTERNOVÉ NEBO I PARKUROVÉ.
Toto číslo bude přiblíženo práci na kavaletách,plemeni koně Anglo-Arab.


2.kapitola - Plemeno

Máme tu něco o plemeni Anglo-Arab.

Angloarab

Angloarab je označení plemene koní. Plemeno má původ ve Velké Británii, kde vzniklo v 18. a 19. století křížením Anglických plnokrevníků a Arabských koní. Přes svůj původ je však hlavním střediskem chovu plemene Francie, v níž se chová už od padesátých let 19. století.

Chov

Chov a plemenitba je skutečnou vědou a provádí se pomocí promyšlené plemenitby. Kůň musí mít nejméně 25% arabské krve a obvyklou metodou křížení je používání čistokrevného Arabského hřebce a Anglické plnokrevné klisny nebo klisny plemene Anglo-Arab.

Charakteristika plemene

Angloarabové by měli mít v sobě nakombinované ty nejlepší rysy obou plemen a to bez přílišné podobnosti rysů,která by se přikláněla k jednomu, nebo k druhému plemenu. Koně by měli být rychlí a kvalitní, po Arabech krásní a elegantní. Měli by být vytrvalí.
Plemeno Anglo-Arab je plemeno přirozeně atletické s velkou schopností dobře skákat a v kombinaci s jejich rychlostí z nich tyto vlastnosti činí skvělé koně na military.Toto plemeno je často vyšší než Arabi a mají výšku okolo 155-167,5 cm.

Zbarvení

  • Tmavý hnědák
  • Hnědák
  • Ryzák
  • Šedák
Fotky jsem fotila sama,nebo je mám od příbuzných!!!


3.kapitola - Příběh o koních

Je to už 16let co jsem měla kobylku jménem Hvězda.Chodila jsem do jezdec.kroužku a když ji přivezli sedli jse si do noty a byli jsme jen spolu.Když jsem přicházela do stájí vždy mě vítala ržáním a čumákem džuchala do kapsy po mrkvi.Milovala jsem jí a když mi vedoucí sdělil ,že je v březí radostí jsem brečela.10.5.1990 se jí narodil hřebeček ,ale mrtvý.Hvězdička mi umřela dvě hodiny po porodu ,dodnes na ni vzpomínám a stále mi chybí a žádný jiný mi ji nedokázal nahradit vždy 10.5. ji zapálím svíčku a i brečím .Děti si už na ten ritual zvykli a nechávají mi ve vzpomínkách ví ,že tu jsem pro ně a že Hvězdulka je moje minulost ,kterou nelze vytěsnit a já ani nechci.tak ahoj a milujte koně ,ale nezapomínejte že jste ČLOVÍČCI

Tento příběh mám od kamarádky!!¨4.kapitola - Soutěž

A máme tu soutěž!!!Tentokrát se o nic hrát nebude,ale získáte pár bodíků navíc ke členovi měsíce!!Když budete mít víc jak 50 bodů(já to mám všechno zapsané ty body) tak získáte roční předplatně časopisu který si sami určíte!!-JEN O KONÍCH

TAKŽE,VAŠÍM ÚKOLEM BUDE,VYFOTIT NĚJAKÝ MODEL,KTERÝ BUDE VYPADAT JAKO KŮŇ,ALE POZOR!mUSÍ BÝT VÁMI VYROBENÝ!TŘEBA MŮŽETE UDĚLAT KONĚ Z MODELÍNY,VYFOTIT Z MRAKU,NAMALOVAT,SESTŘÍHAT ATD.NEJHEZČÍ 2 VÝTVORY BUDOU ODMĚNĚNY PO 5 BODECH.


5.kapitola - Cvik přes kavalety

Je to jednoduchý cvik,který má název přes kavalety,se provádí na kavaletách ve výšce 10 cm od země a vzdálenost kavalet se pohybuje okolo 1 m až 1,5 m.Tento cvik provádíme pouze v kroku,aby si kůň procvičil a protáhl končetiny.Kavalety lze i zvýšit,pak se kůň protáhne rychleji a bude více pohyblivý.


V příštím čísle se dočtete-

Něco o  historii Araba
Kolik má kůň vlastně vlasů?
Exkluzivní příběh
Cvik,jak donutit koně si vzít udidlo do hubyTĚŠÍM SE ZASE PŘÍŠTĚ,AHOOOOOJ!!!!


Náš časopis

10. května 2010 v 18:59 | Jana |  Ostatní počteníčka...

Takže,bude nová rubrika ČASOPISY a v tom bude náš časopis.Bude tam skoro všechno,můžete mi posílat návrhy a podměty na janinkaverostova@seznam.cz už se těším!!A časopis se bude jmenovat Koně v oblacích


Plemena

10. května 2010 v 18:57 | Jana

Předplatné časopisu o koních na čtvrt roku získává  K0nik !!

Blahopřejeme!!!


Já a koníci 2

5. května 2010 v 19:48 | Jana
Takže,mám tu asi týden staré fotky jak klušu na Plňasovi co v létě běhá dostihy.Je to Anglický plnokrevník a jmenuje se Tessiova,říkámě ji ale i Tesinka,Teska,Týna atd....

Takže fotky:

A tady jsem já a poník Fany-František-Fandadalší testík...

3. května 2010 v 12:26 | Jana
Takže tu budou nějaké obrázky a vy mi napíšete na janinkaverostova@seznam.cz odpovědi.DO KOMENTÁŘŮ TO NEPIŠTE!!!!!!!!!!!

1)

2)
3)

4)

5)